Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

Ogłoszenia – 24 czerwca 2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 24 CZERWCA 2018 R.
UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA

DZISIAJ:
• Odbędzie się Msza Św. w BABICACH przy Szkole o godzinie 9:00 w Intencji: „O Błogosławieństwo Boże dla Mieszkańców, zachowanie od nieszczęść i szczęśliwe zbiory”.
• Zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe o 17:30.
Ks. Misjonarz Krzysztof Dybał wyraża słowa PODZIĘKOWANIA Parafianom za przyjęcie i złożone OFIARY – 9000 zł. Pieniądze będą przeznaczone na Inwestycje, o których wspominał podczas kazania. Zapewnia o modlitwie i prosi o nią dla siebie i Parafian z Tatwe. „Bóg Zapłać”.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
• W czwartek, 28 czerwca – wspomnienie Św. Ireneusza, biskupa i męczennika,
• W piątek, 29 czerwca – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Składka przeznaczona jest na „Świętopietrze”.

Na mocy Dekretu Księdza Biskupa Ordynariusza, z dniem 25 sierpnia, Ks. Piotr Leśniak zostaje przeniesiony jako Administrator do Parafii Św. Pawła Apostoła w Bielsku – Białej.

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zaprasza w środę, 27 czerwca na Wykład Edwarda Szpoczka Pt. „Dary Ducha Św. – Dar Rozumu”. Szczegóły na plakacie

Wyjazd na Pielgrzymkę do Francji 29 czerwca BR spod LIDLA przy ul. Konarskiego o 2:00 (w nocy).

W Tygodniu Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE ku czci SERCA JEZUSOWEGO, po Mszy Św. wieczornej. W sobotę, 30 czerwca, zakończenie Nabożeństw.

Duszpasterstwo Powołań naszej Diecezji zaprasza na SPŁYW KAJAKOWY rzeką WISŁĄ. Szczegóły na plakacie.

W okresie od 25 czerwca do 23 lipca BR w kościele Św. Maksymiliana w Oświęcimiu odbędą się Letnie Koncerty Organowe, organizowane już po raz 23 przez Parafie i Miasto. Program koncertów znajduje się na plakacie i w Broszurkach.

W poniedziałek, 2 lipca BR odbędzie się 81 Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Z Diecezji Bielsko – Żywieckiej organizowany jest autokar. Wyjazd o 7:00 z parkingu przy kościele Opatrzności Bożej w Bielsku – Białej. Koszt przejazdu 40 zł. Zapisy w Kurii Diecezjalnej.

W Kancelarii Parafialnej rozpoczęły się zapisy na XXXV Pieszą Pielgrzymkę Oświęcimską na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 7 do 11 sierpnia 2018r. Hasłem tegorocznej Pielgrzymki są słowa: „PROWADZENI przez DUCHA ŚWIĘTEGO”.

W przyszłą niedzielę, 1 lipca, Zmian Tajemnic Żywego Różańca, po Mszy Św. o 8:00.

Wszystkim PARAFIANOM, Którym dane będzie wyjechać na wakacje, urlopy, rekolekcje i odpoczywającym w domach oraz GOŚCIOM odwiedzającym ZIEMIĘ OŚWIĘCIMSKĄ, na czas wakacji ŻYCZYMY miłego i bezpiecznego wypoczynku oraz prosimy Boga, aby wakacje były szczęśliwe. Niech Dobry Bóg nam błogosławi, ma w swej opiece i zachowa od wszelkiego złego, a to życzenie niech będzie naszą wspólną modlitwą.

„A wszyscy, którzy o tym słyszeli, brali to sobie do serca i pytali: „Kimże będzie to dziecię?” Bo istotnie ręka Pańska była z nim”. Niech Ręka Pańska będzie z nami podczas Pracy i Wypoczynku.