Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

Ogłoszenia – 22 października 2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 22 PAŹDZIERNIKA 2017r.

29 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

DZISIAJ:

  • W Kościele obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ MISYJNY, rozpoczynający Tydzień Misyjny. W modlitwie różańcowej polecajmy Misjonarzy i Misjonarki oraz intencje misyjne Kościoła. Składka przeznaczona jest na cele misyjne.
  • NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE o 17:30, a w TYGODNIU o 17:15. Zapraszamy.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W poniedziałek, 23 października, parafia w Wilamowicach obchodzi uroczystość ku czci Św. Józefa Bilczewskiego, biskupa.
  • W sobotę, 28 października – święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Jest to dzień Imienin Księdza Biskupa Seniora Tadeusza Rakoczego. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.
  • Przyszła niedziela, 29 października, obchodzona jest jako Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego.

W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych i  Dniem Zadusznym  przyjmujemy na WYPOMINKI” w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.

Za Zmarłych wypominanych w WYPOMINKACH ROCZNYCH odprawiamy Msze Św. : w Pierwszą Niedzielę miesiąca o 8:00 oraz w  Drugi Piątek  o 18:00.

      Młodzież Oazowa organizuje sprzedaż zniczy  pod hasłem „Miej swój wkład nie wyjdź z niczem”. Po Mszach Św. w przedsionku kościoła można zakupić znicze i wkłady. Dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie działalności młodzieży Oazowej (wyjazdy, rekolekcje).

Jako Wspólnota Parafialna w minioną niedzielę dokonaliśmy wyboru Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Są to następujące Osoby:

z Babic – Bartula Anna, Rembiesa Urszula, Wieczorek Mieczysław;                                    

z Broszkowic – Lubińska Dorota;                                                                                              

z Osiedla Błonie – Kraus Zbigniew;                                                                                           

z Miasta – Dłubisz Ewa, Lichańska Anna, Przewoźnik Karol;                                                

z Dworów – Zając Barbara.

Mianowani przez Ks. Proboszcza Członkowie Rady: Bibrzycki Andrzej, Spadek Władysław, Pencko Mirosław, Brzeziecka Marta, Skrzypaszek Maria, Duława Antoni oraz Siostra Karolina Przełożona Sióstr Serafitek.

Z urzędu wchodzą w skład Rady: Katechetka Kozik Renata, Księża Wikariusze  oraz  Ks. Proboszcz.           

Wszystkim Wybranym i Mianowanym serdecznie Gratuluję i życzę owocnej współpracy.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim, Którzy przyczynili się do wyboru Rady – Osobom zgłaszającym Kandydatów, Członkom Komisji Wyborczej oraz, tym Którzy oddali głos. Bóg zapłać. 

Pragniemy poinformować, że w przyszłą niedzielę 29 października po Mszy Św. o 12:00, odbędzie się Inauguracyjne posiedzenie Rady Parafialnej w Sali na plebanii. Serdecznie Zapraszamy. 

  • W środę, 25 października, po Nowennie ok. 18:50 odbędzie się spotkanie pielgrzymów do Ziemi Świętej i Jordanii (pielgrzymka odbędzie się w dniach od 15 do 24 lutego 2018r). Zapraszamy także chętnych.

 

  • We czwartek, 26 października zostanie odprawiona Msza Św. o 18:00 jako podziękowanie za peregrynację Tryptyku Jezusa Miłosiernego i Apostołów Miłosierdzia od Mieszkańców z Ul. Nideckiego 13 i 18, oraz w piątek, 27 października o 18:00 w Intencji Mieszkańców z Ul. Żwirki i Wigury.

 

  • W niedzielę, 5 listopada, zapraszamy na Tradycyjną Drogę Krzyżową do Brzezinki w intencji Ofiar obozów koncentracyjnych i gułagów. Początek o 14:00 przy Bramie Śmierci. Szczegóły na plakacie.

         „Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga”. Współczesny Cezar upomni się o swoje, natomiast Bóg czeka cierpliwie na moją modlitwę i dar serca.  Czy chętnie daję Bogu to czego pragnie?