Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

Ogłoszenia – 22 kwietnia 2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 22 KWIETNIA 2018 R.
4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

DZISIAJ:
• Rozpoczynamy TYDZIEŃ MODLITW o POWOŁANIA Kapłańskie, Zakonne i Misyjne. Niech modlitwa do Jezusa, Dobrego Pasterza, wyprosi dobrych Duszpasterzy, Siostry i Braci Zakonnych, także z naszej Wspólnoty Parafialnej.
W Gablotce znajduje się Afisz informujący o warunkach i dokumentach jakie należy złożyć ubiegając
się o przyjęcie do Seminarium.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
• W poniedziałek, 23 kwietnia – uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski,
• W środę, 25 kwietnia – święto Św. Marka, ewangelisty,

Próby dla Dzieci Pierwszokomunijnych w tym tygodniu:
• W poniedziałek, 23 kwietnia, dla Dzieci kl. III c z Babic oraz z Innych Szkół z Miasta.
• W środę, 25 kwietnia, dla Dzieci z kl. III a i b z Babic.
Próby odbywają się w kościele o 16:30.

Stowarzyszenie Rodzin Ofiar Katynia Polski Południowej – Koło w Oświęcimiu oraz Prezydent Miasta Oświęcim zapraszają na uroczystości upamiętniające 78 Rocznicę Zbrodni na Polskich Jeńcach Wojennych 1940 r. w ZSRR.
Uroczystość rozpocznie się przy Tablicy Pamiątkowej w przedsionku kościoła Wniebowzięcia NMP, w środę, 25 kwietnia BR o godzinie 9:15, a następnie zostanie odsłonięty wizerunek śp. Ks. Leona Musielaka w kościele M.B. Wspomożenia Wiernych u księży Salezjan. O 10:00 będzie celebrowana Msza Św. w tymże kościele. Szczegółowy Program znajduje się na plakacie w gablotce.

W środę, 25 kwietnia o 16:00, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zaprasza na wykład Ks. Piotra Leśniaka zatytułowany: „Duch Święty w życiu Kościoła”. Szczegóły na plakacie.

W czwartek, 26 kwietnia, o 17:00, odbędzie się SPOTKANIE Kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania w kościele. OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!

Dyrektor Oratorium Św. Jana Bosko w Oświęcimiu zaprasza do wzięcia udziału w Konkursie na tekst współczesnej Piosenki Patriotycznej oraz w Pielgrzymograniu w Wysokiej koło Wadowic, 1 maja o 20:00. Bliższe informacje na afiszach.

W dniach od 15 do 17 czerwca (piątek, sobota, niedziela) 2018 r., nasza Parafia organizuje Pielgrzymkę po miejscach kultu Polski Północno – Wschodniej (między innymi: Studzieniczna, Sokółka, Suchowola, Różanystok, Grabarka, Kostomłoty, Kodeń). Zapisy w Kancelarii Parafialnej do 15 maja BR, koszt Pielgrzymki to 520 zł. od Osoby, więcej informacji na afiszu i u Ks. Proboszcza. Zapraszamy!

W przyszłą niedzielę, 29 kwietnia, Rodzice i Przyjaciele 14 letniej Zuzanny Kunowskiej, poproszą nas przy wejściu do kościoła, o wsparcie leczenia i rehabilitacji swojej córki. Już teraz dziękują za okazaną Pomoc.

„Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce”. Chrystus wypełnił swoją MISJĘ. Teraz kolej na Nas: bądźmy dobrymi pasterzami, módlmy się o Pasterzy według Serca Jezusowego, starajmy się być dobrymi owcami.