Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

Ogłoszenia – 21 stycznia 2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 21 STYCZNIA 2018r.
3 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:
• Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie Szkoły Podstawowej w Babicach ZAPRASZAJĄ na JASEŁKA połączone ze wspólnym kolędowaniem, które odbędą się po Mszy Św. o 12:00.
• Różaniec z czytaniem Wypominków Zmarłych o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
• W środę, 24 stycznia – wspomnienie Św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła,
• W czwartek, 25 stycznia – Święto Nawrócenia Św. Pawła, apostoła,
• W piątek, 26 stycznia – wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

Wspólnota Neokatechumenalna zaprasza do kościoła M. B. Wspomożenia Wiernych (Księża Salezjanie) dorosłych i młodzież na katechezy. Spotkania odbywać się będą w poniedziałki i czwartki o 18:30. Najbliższe już jutro. Więcej informacji na ulotce.

Prezydent Miasta Oświęcim i Dyrektor Zakładu Salezjańskiego zapraszają na Koncert „MUZYKA NIE ZNA GRANIC”, 27 stycznia o 10:00, do Sali Teatralnej u Księży Salezjan. Jest to upamiętnienie 73 rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego i zagłady. Szczegóły na plakacie.

W przyszłą niedzielę, 28 stycznia, w naszej Parafii gościć będziemy Zespół Folklorystyczny „HULAJNIKI” z Milówki z koncertem kolęd i pastorałek. Zespół zaśpiewa na Mszy Św. o 10:30 i 12:00, a po Mszach Św. wystąpi z krótkim koncertem. Będzie można nabyć płyty DVD Z występem tego Zespołu. ZAPRASZAMY!

Również w przyszłą niedzielę w Kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Św. o 9:30 Chór „Dworzanie” przy Kole Gospodyń Wiejskich w Dworach przedstawi krótki koncert kolęd i pastorałek, na które serdecznie zapraszają Wykonawcy.

Także w przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie Opłatkowe Żywych Róż Różańca Świętego działających przy naszej Parafii. W programie o 14:00 Msza Św., a po niej spotkanie w salce katechetycznej na Opłatku i śpiewaniu kolęd. ZAPRASZAMY!

PLAN KOLĘDY:

Poniedziałek 22 stycznia 2018 r.: od 15:00 !!!
1 ksiądz – ul. Żwirki i Wigury 5 A, B, C, D
2 ksiądz – ul. Wałowa, ul. Jesionowa, ul. Cicha i ul. Szewczyka

Sobota 27 stycznia 2018 r.: od 9:00
1 ksiądz – ul. Solna (od końca) i ul. Makuszyńskiego
2 ksiądz – ul. Klucznikowska, ul. Andersena i ul. Brzechwy
3 ksiądz – Pl. Ks. Skarbka, ul. Berka Joselewicza, ul. Stolarska, ul. Solskiego,
Pl. Kościuszki i ul. Dąbrowskiego
4 ksiądz – ul. Górnickiego, ul. Wysoka, ul. Zamkowa i ul. Kościelna

Prosimy, aby na stole był Krzyż – znak naszej wiary, zapalona świeca, woda święcona, a Dzieci i Młodzież niech przygotują zeszyty z nauki religii. W celu uzupełnienia Kartotek parafialnych księża poproszą szanownych Parafian o pewne dane Np. kto jest za granicą, ilu jest domowników, związki małżeńskie itp.

Dyrektor, Nauczyciele i Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 Klementyny Tańskiej – Hoffmanowej w Oświęcimiu serdecznie zapraszają Przedszkolaków wraz z rodzicami na „Wspólne zabawy”, które odbędą się w piątek 26 stycznia BR o 16:30.

„Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Podejmijmy to ZADANIE i dobrze wypełnijmy CZAS, który daje nam Pan.