Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

Ogłoszenia – 20 maja 2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 20 MAJA 2018 R.
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

DZISIAJ:
• NABOŻEŃSTWO MAJOWE o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
• W poniedziałek, 21 maja – święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte o 6:00, 8:00, 9:00, 17:00 i 18:00. Obchodzimy Misyjny Dzień Chorych. Składka przeznaczona jest na Dom Matki i Dziecka w Bielsku – Białej.
• W czwartek, 24 maja – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
• W piątek, 25 maja – wspomnienie Św. Urbana, papieża. W Kaplicy u Hallerów Msza Św. o 17:00, O zachowanie od gradobicia, dobre urodzaje i szczęśliwe zbiory dla Mieszkańców Dworów i Kruków.
• W sobotę, 26 maja – wspomnienie Św. Filipa Nereusza, kapłana. W tym dniu modlimy się za wszystkie Matki z okazji Ich święta. W naszej Parafii przeżywać będziemy DZIEŃ CHOREGO. O 9:30 okazja do skorzystania z Sakramentu Pojednania, o 10:00 Msza Święta z kazaniem i udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych oraz Nabożeństwo z Błogosławieństwem Lurdzkim. Następnie SPOTKANIE przy stole w Salce Katechetycznej, na POCZĘSTUNEK. ZAPRASZAMY Wszystkich Chorych i Starszych. Prosimy Rodzinę i Sąsiadów o przywiezienie Chorych na tę Uroczystość.
• O 10:00 w kościele katedralnym Św. Mikołaja w Bielsku – Białej, Ks. Biskup Ordynariusz udzieli diakonom naszej diecezji święceń kapłańskich. Kandydatów do święceń polecajmy Bogu w modlitwie.
• Także w sobotę, będzie Spowiedź Święta dla Dzieci i Ich Rodzin, od 16:00 do 17:30, z okazji Rocznicy Komunii Świętej.

W poniedziałek, 21 maja, próba Dzieci z Klas IV przygotowujących się do Rocznicy Komunii Świętej w kościele o 16:30. Obecność obowiązkowa!

Także w poniedziałek, spotkanie Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania o 16:30 w salce katechetycznej.

Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA MAJOWE w tygodniu po Mszy Św. wieczornej.

• W przyszłą niedzielę, 27 maja, przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy.
• Jest to także dzień Rocznicy Komunii Świętej. Zbiórka Dzieci wraz z Rodzicami przed kościołem o 10:20, a o 10:30 Uroczysta Msza Święta.
• Uroczystość odpustowa ku czci M. B. Wspomożenia Wiernych o 11:30 w Sanktuarium Księży Salezjanów.

Nasza Parafia przygotowała książeczkę Pt. „Św. Andrzej Bobola w Oświęcimiu. W 80 rocznicę nawiedzenia Miasta 1938 – 2018”. Znajdziemy w niej historię naszej Parafii, wypis z Kroniki Parafialnej dotyczący Uroczystości sprzed 80 lat nawiedzenia Relikwii Świętego oraz zdjęcia dokumentujące to wydarzenie. W książeczce zamieszczono także modlitwy do Świętego Patrona Polski Andrzeja Boboli. Można ją nabyć w Zakrystii lub w Kancelarii. Ofiara według uznania.

Członkinie Róż Różańcowych oraz Panie Niosące Feretrony podczas procesji, zapraszają Panie chętne do niesienia tych Obrazów. Zgłoszenia Chętnych prosimy dokonać w Kancelarii.

Parafia Wniebowzięcia NMP w Oświęcimiu i Liceum Ogólnokształcące Im. Ks. S. Konarskiego organizuje 9 czerwca, BIEG TRZEŹWOŚCI na STULECIE WOLNOŚCI. Trwają zapisy drogą internetową. Szczegóły na Plakacie i Stronie Internetowej. Zachęcamy, Zapraszamy!!!

Szkoła Podstawowa w Babicach, w ramach POMOCY DZIECIOM w GAMBII, zbiera nowe klapki dla afrykańskich DZIECI. Za każdy odruch serca DZIĘKUJEMY! Szczegóły ZBIÓRKI na plakacie w gablotce.

Dyrektor, Nauczyciele, Uczniowie oraz Rodzice Szkoły Podstawowej Nr 3 w Oświęcimiu wraz z Radą Osiedla Stare Miasto, serdecznie zapraszają na Piknik Rodzinny „Dzień Sąsiada”, w sobotę, 26 maja 2018 r. od godziny 16:00.

W dniach od 25 do 31 maja w Naszym Kinie Oświęcimskiego Centrum Kultury będą się odbywały projekcje filmu „Paweł, Apostoł Chrystusa”. Godziny sensów na afiszu. Zapraszamy!

„Weźmijcie Ducha Świętego”. Otwórzmy się na Dar Ducha Pocieszyciela, Jego Mocą i Światłem przemieniajmy nasze ŻYCIE.