Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

Ogłoszenia – 2 września 2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2 WRZEŚNIA 2018 R.
22 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:
• Zmian Tajemnic Żywego Różańca, po Mszy Św. o 8:00.
Na Mszy Św. o 12:00 będziemy prosić o Bł. B. w Nowym Roku Szkolnym i Katechetycznym. Zapraszamy Dzieci, Młodzież, Rodziców, Nauczycieli, Wychowawców, Pracowników Oświaty.
• Różaniec z czytaniem Wypominków Zmarłych o 17:30.
• Diecezjalna pielgrzymka do Cieszyna ku czci Św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana i męczennika.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
• W poniedziałek, 3 września – wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,
• We wtorek, 4 września – wspomnienie Bł. Siostry Marii Stelli od Najświętszego Sakramentu i Towarzyszek, dziewic i męczennic. Wśród tych jedenastu Sióstr Nazaretanek, męczennic, jest pochodząca z Oświęcimia Siostra Maria, Imelda – Jadwiga ŻAK, urodzona 29 grudnia 1892r w Oświęcimiu i ochrzczona w naszym kościele.
• W piątek, 7 września – wspomnienie Św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana i męczennika,
• W sobotę, 8 września – święto Narodzenia NMP.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Babicach ogłasza, że rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019 wraz z pasowaniem na Ucznia Klasy Pierwszej rozpocznie się w poniedziałek 3 września wg następującego planu: klasy IV – VIII o 9:00, a klasy I – III o 9:30. Odjazd autobusu z Broszkowic do szkoły o 7:20, powrót do Broszkowic 11:30.

W środę, 5 września, o 17:00 SIOSTRY SERAFITKI zapraszają na wspólną modlitwę przy Relikwiach Błogosławionej Matki Małgorzaty Łucji Szewczyk.

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
Pierwszy czwartek miesiąca – podczas Nabożeństwa po Mszy Św. o 18:00 modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej Parafii.
Pierwszy piątek miesiąca – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy Św. 8:00 i 18:00.
Okazja do SPOWIEDZI: od 7:00 do 8:00 oraz od 16:00 do 18:00.

We czwartek, 6 września o 17:00 ZAPRASZAMY KANDYDATÓW do Sakramentu Bierzmowania z Klas VIII Szkoły Podstawowej i III Gimnazjum wraz z RODZICAMI. OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!

W sobotę, 8 września odwiedzimy Chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii osoby, do Których mamy pójść z Komunią Świętą. Odwiedziny Chorych rozpoczynamy o 9:00

Także w sobotę, ZAPRASZAMY „STARĄ KADRĘ MINISTRANCKO – LEKTORSKĄ”. Spotkanie rozpoczniemy Mszą Św. o 18:00, a po niej Czas Wspomnień i Planów, przy stole w Salce Katechetycznej.

W przyszłą niedzielę, 9 września rozpoczynamy Tydzień Wychowania.

„Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. Ale czci Mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi”. Otwórzmy się na Bożą Miłość, niech zmniejszy się DYSTANS do BOŻEGO SERCA, dajmy się prowadzić Duchowi Świętemu.