Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

Ogłoszenia – 18 marca 2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 18 MARCA 2018 R.
5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

DZISIAJ:
• Po Mszach Św. przy wyjściu z kościoła, będą zbierane ofiary na pokrycie kosztów ogrzewania. Składamy serdeczne podziękowanie: „BÓG ZAPŁAĆ”.
GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym o 17:00
• Ojciec Rekolekcjonista Janusz , składa serdeczne podziękowanie za Ofiary złożone jako wsparcie dla Zakonu Jezuitów. Bóg zapłać!

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
• W poniedziałek, 19 marca, przypada uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP.

W środę, 21 marca o 16:30 zapraszamy Dzieci z klas III a i III b ze Szkoły Podstawowej w Babicach przygotowujące się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Św., do kościoła na próbę.

Także w środę, 21 marca, Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Powiatowego Zespołu Nr 4 Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Oświęcimiu zapraszają Gimnazjalistów na Dzień Otwarty Szkoły w godzinach od 9:00 do 14:00.

Nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ – w każdy PIĄTEK Wielkiego Postu:
• 8:30 – dla Dorosłych,
• 16:00 – dla Dzieci Szkolnych,
• 17:00 – dla Młodzieży i Starszych,
Z A P R A SZ A M Y !!!

W przyszłą niedzielę, 25 marca, przypada NIEDZIELA PALMOWA czyli MĘKI PAŃSKIEJ. POŚWIĘCENIE PALM odbędzie się na każdej Mszy Św.
O 12:00 ustawimy się na placu obok figury Św. Józefa, gdzie nastąpi poświęcenie palm i procesjonalnie wyruszymy do kościoła na Mszę Świętą. Szczególnie zaproszone są Dzieci z palmami.

Podczas Gorzkich Żali będą zbierane OFIARY na KWIATY do BOŻEGO GROBU. Za złożone Ofiary składamy serdeczne: Bóg zapłać!

W tym dniu obchodzony jest Światowy Dzień Młodzieży, Która gromadzi się pod przewodnictwem Ks. Biskupa Diecezjalnego w katedrze Św. Mikołaja w Bielsku – Białej.

Także w przyszłą niedzielę Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy oraz Oświęcimskie Centrum Kultury zapraszają na Wielki Charytatywny Wiosenny Kiermasz Rękodzieła Artystycznego. Całość zebranych w tym dniu środków trafi na leczenie i rehabilitację Natalii Drozdowskiej. Program na plakacie.

CARITAS Diecezji Bielsko – Żywieckiej rozprowadza Świece „Paschaliki” jako pomoc materialną na działalność Charytatywną Diecezji i Parafii. Można je nabyć w Zakrystii lub w Kancelarii w godzinach otwarcia. Minimalna ofiara za Paschalik to 5 zł. Bóg Zapłać!

„Jeśli ziarno pszenicy, wpadłszy w ziemię, nie obumrze, zostanie samo jedno, ale jeśli obumrze, przynosi plon obfity”. Niech obfitym plonem będzie wewnętrzna przemiana, obumarcie starego człowieka obciążonego grzechami i radość z przynależności do Chrystusa.