Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

Ogłoszenia – 18 czerwca 2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 18 CZERWCA 2017r.
11 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj:
• W kaplicy, w parku Hallerów Msza Św. o 14:00
• Procesja Eucharystyczna przy kościele oraz Nabożeństwo Czerwcowe o 17:30. Zapraszamy!

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
• W środę, 21 czerwca – wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika,
• W piątek, 23 czerwca – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Podczas Nabożeństwa Czerwcowego nastąpi Akt Oddania i Wynagrodzenia Sercu Bożemu. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to zarazem ostatni dzień roku szkolnego i katechetycznego.
• W sobotę, 24 czerwca – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

Trwa Oktawa Bożego Ciała. Do piątku włącznie po Mszy Św. wieczornej Procesja z Najświętszym Sakramentem Ołtarza przy kościele. Zapraszamy Dzieci do sypania kwiatów, Dzieci Pierwszokomunijne, Osoby niosących feretrony, baldachim oraz wszystkich Parafian do udziału w tym Nabożeństwie.

We wtorek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

W piątek 23 czerwca z racji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego zapraszamy Dzieci, Młodzież Gimnazjum, Młodzież Szkół Średnich i Zawodowych, Nauczycieli, Katechetów oraz Rodziców na Mszę Świętą Dziękczynną o godzinie 8:00. Z Babic od szkoły o 7:40 wyjedzie autokar z Uczniami na tę Mszę Św. i po niej zabierze Uczniów z powrotem do szkoły.

• Zakończyła się Peregrynacja Tryptyku Jezusa Miłosiernego i Apostołów Miłosierdzia w Babicach. Dziękujemy Parafianom z Babic za złożone ofiary na potrzeby kościoła i zamówione Msze Św. – Bóg zapłać!

• W poniedziałek zapraszamy na Mszę Św. o 18:00 kolejne Rodziny z Ul. Górnickiego i Wysokiej, które zabiorą Tryptyk do swoich mieszkań.

• W przyszłą niedzielę, 25 czerwca – Msza Św. w BABICACH przy Szkole o godzinie 9:00 O Błogosławieństwo Boże dla Mieszkańców, zachowanie od nieszczęść i szczęśliwe zbiory.

• Parafia organizuje Pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii w dniach od 15 do 24 lutego 2018r. Zapisy w kancelarii parafialnej. Są do pobrania karty zgłoszeń. Więcej informacji u Ks. Piotra L.

Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza w okresie od 26 czerwca do 25 lipca 2017r do kościoła Św. Maksymiliana w Oświęcimiu na koncerty organowe w ramach 22 Letnich Koncertów Organowych, Szczegółowy program na plakacie i ulotkach.

„Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” – niech nasza modlitwa towarzyszy Tym, Którzy pracują na „Żniwie Pańskim”.