Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

Ogłoszenia – 17 września 2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 17 WRZEŚNIA 2017r.
24 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:
• Obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. OFIARĄ do puszek wspieramy Diecezjalne Radio „Anioł Beskidów”.
• O 12:00 Msza Św. dla DZIECI. Zapraszamy.
• O 14:00 Msza Św. w Kaplicy u Hallerów.
• Różaniec z czytaniem Wypominków Zmarłych o godzinie 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
• W poniedziałek, 18 września – święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski,
• W środę, 20 września – wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy,
• W czwartek, 21 września – święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty,
• W sobotę, 23 września – wspomnienie Św. Pio z Pietrelciny, kapłana.

Pragnąc powołać Parafialną Radę Duszpasterską prosimy zgłaszać Kandydatów z poszczególnych rejonów parafii: Babice, Broszkowice, Os. Błonie, Miasto, Os. Fika, Dwory, Kruki w kancelarii, do poniedziałku drugiego października. Powinny to być Osoby zamieszkałe na terenie parafii, praktykujący katolicy, pełnoletni, cieszący się zaufaniem i dobrą opinią oraz wyrażający zgodę na kandydowanie. Przy zgłoszeniu prosimy podać Imię, Nazwisko, adres zamieszkania i telefon Kandydata oraz uzasadnienie takiego wyboru. Wybory odbędą się w niedziele 15 października.

Parafia Św. Maksymiliana w Oświęcimiu organizuje przygotowanie Osób dorosłych do Sakramentu Bierzmowania. Pierwsze spotkanie organizacyjne w czwartek 28 września po wieczornej Mszy Św. Szczegóły na afiszy w gablotce.

Przypominamy, że PARAFIĄ, która przygotowuje Dzieci do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej oraz Młodzież do Sakramentu Bierzmowania jest PARAFIA ZAMIESZKANIA, a nie parafia gdzie Dziecko lub Młodzież uczęszcza do szkoły.

W czwartek, 21 września po Mszy Św. wieczornej, ok. 18:45 odbędzie się spotkanie dla Rodziców Dzieci Kl. III przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii Św. w salce katechetycznej. Zapraszamy!

W przyszłą niedzielę, parafia katedralna Św. Mikołaja w Bielsku – Białej obchodzi liturgiczną Uroczystość Rocznicy Poświęcenia kościoła.

Zakończyła się Peregrynacja Tryptyku Jezusa Miłosiernego i Apostołów Miłosierdzia na Ul. Piłsudskiego i Szelburg Zarębiny. Za złożone Ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać! Msze Święte w Waszych Intencjach będą ogłoszone w późniejszym terminie.

We czwartek 21 września o 18:00 zostanie odprawiona Msza Św. Dziękczynna od Mieszkańców z Babic z Ul. Wiśniowej, Różanej i Spółdzielców, a w piątek 22 września w Intencji Mieszkańców z Ul. Bałandy 8A,B,C,D oraz Bałandy 10,12,14,16.

Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu zaprasza Osoby powyżej 35 r. ż. do wzięcia udziału w Programie Wczesnego Wykrywania Chorób Układu Oddechowego – bezpłatne zdjęcie płuc, spirometria oraz ocena stanu zdrowia wydana przez lekarza specjalistę. Szpital prosi o wcześniejszą rejestrację pod numerem telefonu: 33/8448323.

Czyż i ty nie powinieneś był ulitować się nad swym współsługą, jak ja ulitowałem się nad tobą? Liczymy na przebaczenie ze strony Bliźnich i Boga, a czy sami to miłosierdzie okazujemy? Zawsze powinniśmy przebaczać!