Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

Ogłoszenia – 17 czerwca 2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 17 CZERWCA 2018 R.
11 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:
• W naszym kościele GOŚCIMY MISJONARZA pracującego w Tanzanii – Ks. Krzysztofa Dybał, rodem z Bulowic. OFIARĄ do „puszek” będzie można wesprzeć Jego działalność duszpasterską i misyjną w Parafii TATWE. Serdecznie Witamy!
• Na Mszy Św. o 12:00 – „Dla Dzieci” – zakończymy całoroczne spotkania. Zapraszamy ponownie po Wakacjach. Jednak nie zapominajmy, że w czasie Wakacji Bóg zaprasza nas do udziału w MODLITWY i MSZACH ŚWIĘTYCH !!!
• Zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
• W środę, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Migranta i Uchodźcy,
• W czwartek, 21 czerwca – wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika,

W Tygodniu Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE ku czci SERCA JEZUSOWEGO, po Mszy Św. wieczornej.

W poniedziałek, 18 czerwca o 18:00, ZAPRASZAMY na Mszę Św., Nabożeństwo i SPOTKANIE Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z obecnych Klas VII Szkoły Podstawowej i II Gimnazjalnej wraz z Rodzicami.

W czwartek, 21 czerwca o 18:00, ZAPRASZAMY na Mszę Św. na zakończenie Roku Szkolnego i Katechetycznego w INTENCJI Dzieci, Młodzież, Rodziców, Nauczycieli, Wychowawców oraz Katechetów. Będziemy Dziękować Bogu i Ludziom za czas nauki i prosić o bezpieczne Wakacje.

Księża Salezjanie oraz Szkoła Ewangelizacji zapraszają w dniach od 22 do 24 czerwca na KURS DLA MĘŻCZYZN: „Józef Cichy Bohater”. Szczegóły na plakacie.

W sobotę, w Dniu Ojca, 23 czerwca odbędzie się OBLĘŻENIE JASNEJ GÓRY – „Mężczyźni u Tronu Królowej”. Program Pielgrzymki na plakacie.

W przyszłą niedzielę, 24 czerwca, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

Także w przyszłą niedzielę, odbędzie się Msza Św. w BABICACH przy Szkole o godzinie 9:00 w Intencji: „O Błogosławieństwo Boże dla Mieszkańców, zachowanie od nieszczęść i szczęśliwe zbiory”. „Bóg zapłać” Mieszkańcom Babic za złożoną Ofiarę na potrzeby Parafii.

Wyrażamy słowa PODZIĘKOWANIA Organizatorom i Uczestnikom „Biegu Trzeźwości …” oraz Organizatorom Sesji poświęconej Nawiedzeniom Relikwii Św. Andrzeja Boboli. „Bóg Zapłać”.

W okresie od 25 czerwca do 23 lipca BR w kościele Św. Maksymiliana w Oświęcimiu odbędą się Letnie Koncerty Organowe, organizowane już po raz 23 przez Parafie i Miasto. Program koncertów znajduje się na plakacie i w Broszurkach.

Duszpasterstwo Powołań naszej Diecezji zaprasza na SPŁYW KAJAKOWY rzeką WISŁĄ w dniach od 1 do 6 sierpnia BR. Szczegóły na plakacie.

Pisze Św. Paweł: „Dlatego też staramy się Jemu podobać, czy to gdy z Nim jesteśmy, czy gdy z daleka od Niego. Wszyscy bowiem musimy stanąć przed trybunałem Chrystusa …”. Podobanie się Panu to ŚWIĘTOŚĆ, a stawanie przed Trybunałem, to JEJ potwierdzenie.