Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

Ogłoszenia – 16 września 2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 16 WRZEŚNIA 2018 R.
24 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:
Siostry Serafitki obchodzą Jubileusz 125 lecia posługi Zgromadzenia w Oświęcimiu. Serdecznie ZAPRASZAMY do udziału we Mszy Świętej Dziękczynnej o 11:00, do kościoła przy Pl. Kościuszki. Mszy Św. przewodniczył będzie Ks. Bp. Ordynariusz Roman Pindel.
• Z racji Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu, Ofiarą do puszek wspieramy Diecezjalne Radio „Anioł Beskidów”.
• Różaniec z czytaniem Wypominków Zmarłych o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
• We wtorek, 18 września – święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski i Młodzieży. ZAPRASZAMY Kandydatów do S. Bierzmowania na wspólne Spotkanie. Rozpocznie się Mszą Św. w kościele o 18:00, a następnie Nabożeństwo do Ducha Świętego. Obecność obowiązkowa!
• We czwartek, 20 września – wspomnienie Świętych Męczenników Koreańskich: Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy,
• W piątek, 21 września – święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu. Po Mszy Św. o 18:00 Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, a po nim zapraszamy na „GODZINĘ DLA PANA” – adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, z rozważaniem fragmentu Dzienniczka Św. Faustyny do 19:45. Zapraszamy!

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, zaprasza w środę, 19 września, na wykład Pana Jarosława Ptaszkowskiego zatytułowany: „Walki wokół Oświęcimia we wrześniu 1939 r.”. Szczegóły na Plakacie.

We czwartek, 20 września, po Mszy Św. wieczornej ZAPRASZAMY Rodziców Dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, na Spotkanie do Salki Katechetycznej.

Od 20 września, w Trzecie Czwartki Miesiąca, po wieczornej Mszy Św. rozpoczynamy cykl: „SPOTKANIA z KATECHIZMEM”. Będą to Spotkania dedykowane dla Dorosłych, Którzy pragną pogłębić swoją wiedzę religijną i ugruntować wiarę. Tematem pierwszego spotkania jest Prawda Wiary: „Wierzę w Ducha Świętego”.

W sobotę, 22 września odbędzie się doroczna Pielgrzymka Rodzin oraz Wspólnoty Domowego Kościoła naszej diecezji do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Rozpoczęliśmy nowy Rok Formacyjny. Zapraszamy na SPOTKANIA WSPÓLNOTY działające w Parafii według następującego Harmonogramu:
• W środy po wieczornej Mszy Św. Grupę Biblijno – Modlitewną Dorosłych, oraz Oazę Dorosłych,
• We czwartki po wieczornej Mszy Św. – Lektorów,
• W piątki po wieczornej Mszy Św. – Oazę Młodzieżową,
• W soboty o 9:00 Scholę Dziecięcą oraz Ministrantów, a o 10:00 Oazę Dzieci Bożych.
Zapraszamy CHĘTNYCH, aby odnaleźli swoje miejsce oraz zaangażowali się w życie religijne we Wspólnocie Kościoła i Parafii.

„Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje”. Jezus nie przymusza, ZAPRASZA, aby iść za Nim. Wiąże się to z NAŚLADOWANIEM MISTRZA z Nazaretu.