Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

Ogłoszenia – 14 października 2018

28 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:
• Obchodzimy 18 DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem „PROMIENIOWANIE OJCOSTWA”. Do puszek zbierane będą Ofiary na Fundusz Stypendialny dla uzdolnionej Młodzieży: „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W imieniu Stypendystów: „Bóg Zapłać”.
• Przeżywamy Święto Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela. Wszystkim Nauczycielom, Wychowawcom, Katechetom ŻYCZYMY wraz z MODLITWĄ owocnej pracy, Darów Ducha Św. oraz wdzięczności za Wasze poświęcenie na niwie Edukacji i Wychowania Dzieci i Młodzieży.
• Nabożeństwo Różańcowe o 17:30. Zapraszamy!

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
• W poniedziałek, 15 października – wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Jest to także Dzień Dziecka utraconego,
• We wtorek, 16 października – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej,
• W środę, 17 października – wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,
• We czwartek, 18 października – święto Św. Łukasza, ewangelisty. Jest to Święto Patronalne Służby Zdrowia. W modlitwie pamiętajmy o Personelu Medycznym, o Księżach Kapelanach, o Ks. Jacku, o Wolontariuszach.
• W sobotę, 20 października – wspomnienie Św. Jana z Kęt, kapłana, Patrona naszej diecezji.

Nabożeństwa Różańcowe w kościele będą odprawiane w tygodniu o 17:15. Zapraszamy: Dzieci, Młodzież, Dorosłych!

W piątek, 19 października, oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu. Po Mszy Św. o 18:00 Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, a po nim zapraszamy na „GODZINĘ DLA PANA” – adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, z rozważaniem fragmentu Dzienniczka Św. Faustyny do 19:45. Zapraszamy!

W związku ze zbliżającym się Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym przyjmujemy na „WYPOMINKI” w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.
Za Zmarłych wypominanych w WYPOMINKACH ROCZNYCH odprawiamy Msze Św. : w Pierwszą Niedzielę miesiąca o 8:00 oraz w Drugi Piątek miesiąca o 18:00.

W czwartek, 18 października po Mszy Św. wieczornej, zapraszamy na „SPOTKANIA Z KATECHIZMEM”, czyli Katechezą dla Dorosłych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę religijną lub przypomnieć sobie podstawowe prawdy wiary. TEMAT KATECHEZY: DZIAŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO.

W piątek, 19 października, o godzinie 20:00 odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

W związku z pracą Księży Katechetów w szkołach i obowiązkami parafialnymi, w porozumieniu z Zarządem Cmentarza Komunalnego i Parafialnego, od 8 października (poniedziałek) BR, uległa zmianie forma zgłaszania i organizowania obrzędów związanych z pogrzebem naszych Bliskich Zmarłych. Po otrzymaniu Aktu Zgonu należy najpierw udać się do kancelarii parafialnej, gdzie Kapłan w obecności rodziny ustali dzień i godzinę pogrzebu na Cmentarzu Komunalnym lub Parafialnym.
Podczas Mszy Św. Pogrzebowej będzie zbierana ofiara na cele parafialne.
W naszej Parafii zgłoszenie pogrzebu będzie można dokonać w dni powszednie w godzinach od 9:00 do 14:00 oraz w poniedziałki i czwartki od 16:00 do 18:00 tak jak czynna jest kancelaria.

Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana zaprasza na wykład ks. Piotra Leśniaka pt:. Dary Ducha Świętego, w czwartek 18 października, godz. 16:00. Szczegóły na plakacie

Przyszła niedziela, 21 października, obchodzona jest jako ŚWIATOWY DZIEŃ MISYJNY, który rozpoczyna TYDZIEŃ MISYJNY. W modlitwie pamiętajmy o misyjnej działalności Kościoła, o Misjonarkach i Misjonarzach.

„Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?”
Boże Przykazania, Uczynki Miłosierdzia, Wierność Bogu, Świętość, Pragnienie Nieba, Wiara.