Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

Ogłoszenia – 12 sierpnia 2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12 SIERPNIA 2018 R.
19 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:
Po Mszach Św. przy drzwiach wyjściowych z kościoła, będą zbierane OFIARY na zapłacenie odnowionego i zmodernizowanego nagłośnienia Naszej Świątyni. „BÓG ZAPŁAĆ”. Także taka zbiórka będzie po Mszach Św. ODPUSTOWYCH, 15 sierpnia.
• Różaniec z czytaniem Wypominków Zmarłych o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
We wtorek, 14 sierpnia – uroczystość Św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika. Patrona naszej diecezji. Pamiętajmy w modlitwie o Biskupach, Kapłanach i wszystkich Wiernych,
W środę, 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia NMP,
W piątek, 17 sierpnia – wspomnienie Św. Jacka, kapłana. W tym dniu Ks. Jacek obchodzi IMIENINY. Pamiętajmy o NIM w modlitwie, prosząc o Bł. B. i dary Ducha Św. podczas Jego posługi Kapelana Szpitalnego i duszpasterzowania w naszej Parafii.

Organizatorzy Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę z Bielska, przekazują podziękowanie Mieszkańcom Broszkowic za serdeczne przyjęcie Grupy Pielgrzymów na nocleg, za gościnność i wspólną modlitwę w czasie porannej Mszy Św. Jako Duszpasterze, przyłączamy się do podziękowań – „BÓG ZAPŁAĆ”!

Serdecznie zapraszamy na Uroczystości ku czci Św. Maksymiliana M. Kolbego w dniu 14 sierpnia BR.
• 8:30 – przejście od kościoła Św. Maksymiliana do CELI ŚMIERCI Św. Maksymiliana,
10:30 Msza Św. przy BLOKU ŚMIERCI w byłym niemieckim obozie zagłady Auschwitz pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.
• 18:30 – Suma Odpustowa w kościele Świętego Maksymiliana na Osiedlu.

W środę, 15 sierpnia, nasza Parafia przeżywa UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ ku czci WNIEBOWZIĘCIA NMP. Msze Św. tak jak w niedzielę, na każdej poświęcenie ziół i kwiatów.
Uroczysta SUMA ODPUSTOWA, z procesją wokół kościoła i poświęceniem wieńców o 12:00.
• Uroczyste Nieszpory odprawimy o 17:30.
• W związku z uroczystością odpustową , już dzisiaj , prosimy Panów do niesienia baldachimu , Panie do niesienia Feretronów i przygotowanie ich do procesji oraz Dziewczynki do niesienia poduszek z symbolami religijnymi, i do sypania kwiatów.
Prosimy również , zgodnie z tradycją , o DELEGACJE z wieńcami dożynkowymi.
Przed odpustem okazja do SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ, we wtorek od 7:00 do 8:00 i od 17:00 do 18:00.

W piątek, 17 sierpnia, oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu. Po Mszy Św. o 18:00 Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, a po nim zapraszamy na „GODZINĘ DLA PANA” – adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, z rozważaniem fragmentu Dzienniczka Św. Faustyny do 19:45. Zapraszamy!

W dniach 18 i 19 sierpnia oraz od 24 sierpnia do 4 września BR w Naszym Kinie, Oświęcimskiego Centrum Kultury odbędą się projekcje filmu Pt. „SAMSON”. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy!

„Niech zniknie spośród was wszelka gorycz, uniesienie, gniew, wrzaskliwość, znieważanie – wraz z wszelką złością. Bądźcie dla siebie nawzajem dobrzy i miłosierni”.
Czy jest to tylko pobożne życzenie Św. Pawła, a może PROGRAM codziennego ŻYCIA, który tak niechętnie realizujemy?