Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

Ogłoszenia – 10 września 2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10 WRZEŚNIA 2017r.
23 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj:
• Rozpoczynamy Tydzień Wychowania.
• Różaniec z czytaniem Wypominków Zmarłych o godzinie 17:30.
• W kęckiej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędą się Dożynki Diecezjalno – Powiatowe. Program na afiszu.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
• W środę, 13 września – wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,
• W czwartek, 14 września – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
• W piątek, 15 września – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. W tym dniu modlimy się do Bożego Miłosierdzia. Niech naszą odpowiedzią na Peregrynację Tryptyku Jezusa Miłosiernego będzie „Godzina dla Pana”. Jest to propozycja przedłużenia Adoracji po Nabożeństwie do godziny 20:00. Będzie to adoracje w ciszy z czytaniem i rozważaniem fragmentów Dzienniczka Św. Siostry Faustyny. Zapraszamy.
• W sobotę, 16 września – wspomnienie Świętych Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa,

Spotkanie z Rodzicami Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania odbędzie w czwartek 14 września o 17:00 w kościele, natomiast spotkanie z Kandydatami do Bierzmowania ze wszystkich szkół odbędzie się w piątek 15 września o 16:30 w kościele.

W piątek, 15 września, w kaplicy Sióstr SERAFITEK Uroczystość Odpustowa ku czci Matki Bożej BOLESNEJ. Msze święte o 6:30 i 17:30.

W sobotę, 16 września, odbędzie się doroczna pielgrzymka rodzin oraz wspólnoty Domowego Kościoła naszej diecezji do Kalwarii Zebrzydowskiej. Program na afiszu.

• W przyszłą niedzielę, 17 września, obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. OFIARĄ do puszek wspieramy Diecezjalne Radio „Anioł Beskidów”.

Od przyszłej niedzieli pragniemy wprowadzić Msze Święte dla Dzieci. Była by to Msza Św. o 12:00 ze specjalnym kazaniem dla Najmłodszych (Przedszkolaki i Szkoła Podstawowa) oraz indywidualne Błogosławieństwo Dzieci na zakończenie Eucharystii. Zapraszamy Dzieci z Rodzicami!

• Także w przyszłą niedzielę o 14:00 będzie Msza Św. w kaplicy u Hallerów.

Pragnąc powołać Parafialną Radę Duszpasterską prosimy zgłaszać Kandydatów z poszczególnych rejonów parafii: Babice, Broszkowice, Os. Błonie, Miasto, Os. Fika, Dwory, Kruki do kancelarii, do poniedziałku drugiego października. Powinny to być Osoby zamieszkałe na terenie parafii, praktykujący katolicy, pełnoletni, cieszący się zaufaniem i dobrą opinią oraz wyrażający zgodę na kandydowanie. Przy zgłoszeniu prosimy podać Imię, Nazwisko, adres zamieszkania i telefon Kandydata. Wybory odbędą się w niedziele 15 października.

Parafia wraz z Różami Różańcowymi organizuje Pielgrzymkę śladami Św. Brata Alberta do Krakowa: sanktuarium Ecce Homo, Mogiła: sanktuarium Św. Krzyża i Igołomia miejsca urodzin Brata Alberta. Wyjazd 23 września BR o 8:00 z parkingu pod zamkiem, koszt od Osoby 30 zł, zapisy w kancelarii parafialnej. Zapraszamy.

Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu zaprasza Osoby powyżej 35 r. ż. do wzięcia udziału w Programie Wczesnego Wykrywania Chorób Układu Oddechowego – bezpłatne zdjęcie płuc, spirometria oraz ocena stanu zdrowia wydana przez lekarza specjalistę. Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod numerem telefonu: 33/8448323.

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie zaprasza do podjęcia studiów. Szczegóły na plakacie.

„Gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich” –
otwórzmy się na obecność Chrystusa pośród nas, zaprośmy Go do naszych rodzin,
miejsc pracy, wspólnot, rozmawiajmy z Nim.