Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

Ogłoszenia – 10 grudnia 2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10 GRUDNIA 2017r.
II NIEDZIELA ADWENTU

 

DZISIAJ:
• Z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski obchodzimy w Kościele Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
Po Mszach Św. będą zbierane OFIARY pieniężne do PUSZEK przy wyjściach z kościoła. Za złożone
Ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”!
Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy organizuje w Oświęcimskim Centrum Kultury Charytatywny Jarmark Bożonarodzeniowy od 9:30 do 17:00, z którego dochód przeznaczony zostanie na leczenie 6 – letniej Antosi Matusiak. Zapraszamy!
Zapraszamy Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i Ich Rodziców na Mszę Św. o 14:00. Będzie poświęcenie Medalików.
• Różaniec z czytaniem Wypominków Zmarłych o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
• W środę, 13 grudnia – wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
• We czwartek, 14 grudnia – wspomnienie Św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
• W piątek, 15 grudnia, oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Po Roratach i wieczornym Nabożeństwie zapraszamy na „GODZINĘ DLA PANA” – adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, z rozważaniem fragmentu Dzienniczka Św. Faustyny do godziny 19:00. Zapraszamy!

W ubiegłą niedzielę zakończył swą pracę w naszej Parafii Pan ORGANISTA. Pragniemy wyrazić WDZIĘCZNOŚĆ za Jego wieloletnią posługę ubogacania liturgii grą na organach i śpiewem w naszym kościele. Bóg zapłać! Życzymy Panu Organiście zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Msze Św. RORATNIE odprawiamy: od poniedziałku do piątku o 17:00, a w soboty 7:00. Nie będzie w tym czasie Mszy Św. o 18:00, za wyjątkiem Mszy Św. Nowennowej w środy i wieczornej w soboty. Zapraszamy i zachęcamy do uczestnictwa w Roratach.

W Bibliotece parafialnej (Salka katechetyczna) lub w zakrystii można nabyć po Mszach Św. OPŁATKI na stół wigilijny oraz Świece Caritas: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom „ MIŁOSIERDZIE JEST JEDNO”, a w tygodniu, w kancelarii parafialnej, w godzinach jej otwarcia. Złożone Ofiary staną się pomocą dla dzieł charytatywnych Diecezji i Parafii. Bóg zapłać!

W środę, 13 grudnia zostanie odprawiona Msza Św. o7:00 jako podziękowanie za peregrynację Tryptyku Jezusa Miłosiernego i Apostołów Miłosierdzia od Mieszkańców z Ul. Piłsudskiego i Szelburg Zarembiny.

Także w środę, 13 grudnia, w rocznicę stanu wojennego zostanie, o 18:00 zostanie odprawiona Msza Św. w Intencji naszej Ojczyzny oraz Członków Solidarności Ziemi Oświęcimskiej i ich Rodzin. Zapraszamy.

• W Święto Świętej Rodziny, 31 grudnia, pragniemy wspólnie dziękować Bogu za JUBILEUSZE MAŁŻEŃSKIE. ZAPRASZAMY CZCIGODNYCH JUBILATÓW na Mszę Św. o 10:30.
Serdecznie prosimy Czcigodnych Jubilatów oraz Ich najbliższych , aby zgłosili tę radosną uroczystość
w zakrystii po Mszach Św. lub w Kancelarii parafialnej.

• W przyszłą niedzielę, 17 grudnia, Społeczność Szkoły Podstawowej w Babicach przy współpracy z Parafią zapraszają na KIERMASZ ŚWIĄTECZNY, który odbędzie się w przedsionku kościoła w godzinach od 6:45 do 13:30 po Mszach Św. Całkowity dochód z Kiermaszu będzie przeznaczony na zakup gier edukacyjnych dla Uczniów tej Szkoły. Dziękujemy za Wsparcie!

• „Stowarzyszenie Oświęcimianie – Oświęcimianom”, serdecznie zaprasza do udziału w X Jubileuszowym Wigilijnym Spotkaniu mieszkańców miasta, które odbędzie się na Rynku Starego Miasta, w niedzielę 17 grudnia BR o godzinie 16:30. W Programie: życzenia, wspólne śpiewanie, rozesłanie światełka betlejemskiego, poczęstunek.

Komenda Policji wraz z Episkopatem Polski zwracają się do Wiernych z APELEM „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM” – „ODBLASKI MOGĄ URATOWAĆ ŻYCIE”. Jest to ZACHĘTA, aby po zmroku w okresie jesienno – zimowym i nie tylko, poruszając się po drogach nosić ELEMENTY ODBLASKOWE. Taki odblask ostrzega kierowcę, że Ktoś idzie drogą i może uratować zdrowie i życie pieszego.

Parafia Św. Maksymiliana organizuje w czerwcu przyszłego roku pielgrzymkę: „Włochy nieznane”. Szczegóły na afiszu.

„Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego”.
Czy jestem świadomy moich niebezpiecznych zakrętów, wyboi, nierówności? Czy po takiej drodze przyjdzie do mnie PAN?