Ogłoszenia – 1 października 2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 1 PAŹDZIERNIKA 2017r.
26 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:
• Po Mszy Św. o 8:00 zmiana Tajemnic Różańcowych.
• O 11:00 – Uroczysta Msza Święta Dziękczynna w kościele Św. Maksymiliana, w 35 Rocznicę Kanonizacji, której będzie przewodniczył J. E. Ks. Bp Tadeusz Rakoczy.
• Msza Św. dla DZIECI o 12:00. Zapraszamy.
NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE o 17:30, a w TYGODNIU o 17:15. Zapraszamy.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
• W poniedziałek, 2 października – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów,
• W środę, 4 października – wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu,
• We czwartek, 5 października – wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy,
• W sobotę, 7 października – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

Pragnąc powołać Parafialną Radę Duszpasterską prosimy zgłaszać Kandydatów z poszczególnych rejonów parafii: Babice, Broszkowice, Os. Błonie, Miasto, Os. Fika, Dwory, Kruki w kancelarii, do poniedziałku drugiego października. Powinny to być Osoby zamieszkałe na terenie parafii, praktykujący katolicy, pełnoletni, cieszący się zaufaniem i dobrą opinią oraz wyrażający zgodę na kandydowanie. Przy zgłoszeniu prosimy podać Imię, Nazwisko, adres zamieszkania i telefon Kandydata oraz uzasadnienie takiego wyboru. Wybory odbędą się w niedziele 15 października.

We czwartek 5 października o 18:00 zostanie odprawiona Msza Św. Dziękczynna w Intencji Mieszkańców z Ul. Wysokie Brzegi, a w piątek 6 października w Intencji Mieszkańców z Ul. Bałandy od klatki 26 do 48.

Także we czwartek, 5 października, o 17:00 Siostry Serafitki zapraszają na wspólną modlitwę przy Relikwiach Błogosławionej Matki Małgorzaty Łucji Szewczyk.

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
• Pierwszy czwartek miesiąca. Podczas Nabożeństwo po Mszy Św. o 18:00 modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
• Pierwszy piątek miesiąca – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy Św. 8:00 i 18:00.
Okazja do SPOWIEDZI: od 7:00 do 8:00 oraz od 16:00 do 18:00.
• Pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszych sobót – Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: o 7.30 różaniec . o 8:00 Msza Św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej adoracja z piętnastominutowym rozważaniem i dziesiątek Różańca w obronie życia dzieci poczętych. Nie ma Mszy Św. o 7:30. Zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci poczętych a zagrożonych w swym istnieniu. W zakrystii i na ołtarzu MB Nieustającej Pomocy można pobrać tekst PRZYRZECZENIA.

W sobotę po pierwszym piątku, odwiedzimy Chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii osoby, do Których mamy pójść z Komunią Świętą. Odwiedziny Chorych rozpoczynamy o 9:00

Pragniemy poinformować, że od 2 października zostaje zlikwidowana Msza Św. w tygodniu o 7:30.

W związku ze zbliżającym się Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym od poniedziałku, 2 października przyjmujemy na „WYPOMINKI” w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.
Za Zmarłych wypominanych w WYPOMINKACH ROCZNYCH odprawiamy Msze Św. : w Pierwszą Niedzielę miesiąca o 8:00 oraz w Drugi Piątek miesiąca o 18:00.

Zapraszamy Dorosłych i Młodzież szkół średnich do Scholi „WNIEBOWZIĘCI”. Przesłuchanie chętnych odbędzie się 10 października (wtorek) o 18:45 w salce katechetycznej. Prosimy przygotować jedną piosenkę do zaśpiewania.

Zapraszamy do OAZY DZIECI BOŻYCH – dzieci ze szkoły podstawowej. Pierwsze spotkanie w piątek 6 października o 16:30 w salkach katechetycznych.

W przyszłą niedzielę, 8 października w Polsce obchodzimy XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć OFIARĘ do puszek na rzecz Fundacji „DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA”. Jest to finansowa pomoc dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

Zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej z klas III wraz z Rodzicami na Mszę Św. o 14:00.

• Także w przyszłą niedzielę będzie można złożyć podpis pod Obywatelskim Projektem „Zatrzymaj Aborcję”. Wymagany jest PESEL. Szczegóły na plakacie. Zachęcamy do modlitwy w obronie Dzieci Poczętych.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Oświęcimiu z siedzibą w Grojcu oferuje pomoc rodzinom dotkniętym przemocą domową. Oferta na afiszach.

We czwartek, 5 października Przychodnia Rejonowa nr 4 na ul. Garbarskiej 1, zaprasza na badanie wzroku pod kątem zaćmy. Szczegóły na plakacie.

„Celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego” – warunkiem jest nawrócenie i uwierzenie. Jak wygląda moja sytuacja?

 

Zamknij menu