Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

Ogłoszenia – 1 lipca 2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 1 LIPCA 2018 R.
13 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:
• Zmian Tajemnic Żywego Różańca, po Mszy Św. o 8:00.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
• We wtorek, 3 lipca – święto Św. Tomasza Apostoła,
• W piątek, 6 lipca – wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
Pierwszy czwartek miesiąca – podczas Nabożeństwa po Mszy Św. o 18:00 modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej Parafii.
Pierwszy piątek miesiąca – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy Św. 8:00 i 18:00.
Okazja do SPOWIEDZI: od 7:00 do 8:00 oraz od 16:00 do 18:00.
Pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo Pierwszych Sobót – Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: o 7:30 Różaniec, o 8:00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej adoracja z piętnastominutowym rozważaniem i dziesiątek Różańca w obronie życia dzieci poczętych. Zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci poczętych a zagrożonych w swym istnieniu. W zakrystii i na ołtarzu MB Nieustającej Pomocy można pobrać tekst PRZYRZECZENIA.

W poniedziałek, 2 lipca BR odbędzie się 81 Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Program pielgrzymki na plakacie.

We czwartek, 5 lipca, o 17:00 SIOSTRY SERAFITKI zapraszają na wspólną modlitwę przy Relikwiach Błogosławionej Matki Małgorzaty Łucji Szewczyk.

W związku z planowanym REMONTEM Kancelarii, od czwartku 5 lipca BR, Kancelaria będzie przeniesiona do Salki Katechetycznej przylegającej do Wikarówki! Godziny otwarcia nie ulegają zmianie.

W sobotę, 7 lipca – odwiedziny Chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Osoby, do Których mamy pójść z Komunią Świętą. Odwiedziny Chorych rozpoczynamy o 9:00.

Także w sobotę, 7 lipca, Zarząd KLUBU „SAMBORZANIE” Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich w Oświęcimiu ZAPRASZA na obchody 75 Rocznicy „Rzezi Wołyńskiej”. Rozpoczęcie Mszą Św. w naszym kościele o 11:00. Szczegółowy Program na Afiszu.

W przyszłą sobotę, rusza szósta edycja projektu: „Ewangelizacja w Beskidach”, której tegoroczną inspiracją są „LUDZIE GÓR”. Szczegółowy Program na Plakacie.

W Kancelarii Parafialnej trwają zapisy na XXXV Pieszą Pielgrzymkę Oświęcimską na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 7 do 11 sierpnia 2018r. Hasłem tegorocznej Pielgrzymki są słowa: „PROWADZENI przez DUCHA ŚWIĘTEGO”.

Parafia M.B. Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu organizuje Pielgrzymkę Rowerową na Jasną Górę w dniach od 9 do 14 sierpnia BR. Zapisy są prowadzone w Kancelarii parafii u Księży Salezjan.

„On był jeszcze nad jeziorem …” Jair i Kobieta przychodzą do Jezusa po cud uzdrowienia. Niech nasze Jeziora, Góry, Morze staną się INSPIRACJĄ nie tylko do Wypoczynku, ale do SPOTKANIA z JEZUSEM. Błogosławionego Wypoczynku!!!