Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

Ogłoszenia – 1 kwietnia 2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 1 KWIETNIA 2018 R.
UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

„ZWYCIĘŻYŁ oto ZBAWICIEL, WSPANIAŁY WŁADCA WSZECHŚWIATA, MIESZKAŃCÓW NIEBA i ZIEMI POŁĄCZYŁ w JEDNEJ OJCZYŹNIE. …” Słowa Hymnu Brewiarzowego głoszą Zwycięstwo Baranka Paschalnego, zapowiadają Wspólnotę dążących do Zbawienia. Niech ta perspektywa JEDNOŚCI umacnia w wyznawaniu Wiary, ożywia Miłość, pogłębia Radość, obdarza Błogosławieństwem, udziela Daru Zdrowia i wszelkiej Pomyślności – dla PARAFIAN i GOŚCI – ŻYCZĄ Duszpasterze!

DZISIAJ:
• Uroczyste NIESZPORY o17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
• Przeżywamy Oktawę Wielkanocną. W piątek w Oktawie nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
• W Poniedziałek Wielkanocny, 2 kwietnia, mija 13 rocznica śmierci Św. Jana Pawła II, papieża. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Katolicki Uniwersytet Lubelski. Godziny odprawiania Mszy Św. tak jak w niedziele.

W środę, 4 kwietnia, Próba przed Pierwszą Komunią Św. dla Dzieci z Klasy III a i b z Babic w kościele o 16:30.

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
• Pierwszy czwartek miesiąca. Podczas Nabożeństwo po Mszy Św. o 18:00 modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej Parafii. Siostry Serafitki zapraszają na modlitwę przy Relikwiach Bł. Matki Małgorzaty Łucji o 17:00.
• Pierwszy piątek miesiąca – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy Św. 8:00 i 18:00.
Okazja do SPOWIEDZI: od 7:00 do 8:00 oraz od 16:00 do 18:00.
• Pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszych sobót – Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: o 7:30 różaniec, o 8:00 Msza Św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej adoracja z piętnastominutowym rozważaniem i dziesiątek Różańca w obronie życia Dzieci Poczętych. Zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci poczętych a zagrożonych w swym istnieniu. W zakrystii i na ołtarzu MB Nieustającej Pomocy można pobrać tekst PRZYRZECZENIA.

Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego, któremu oddajemy cześć w przyszłą niedzielę, 8 kwietnia.
• O 15:00 będzie Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia.
• W Święto Bożego Miłosierdzia rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Jest to zarazem święto patronalne Caritas oraz Dzień modlitwy za kierowców.
• Od początku marca funkcjonuje w naszej świątyni system multimedialny – rzutnik z ekranem i monitorami, który wydatnie pomaga nam w śpiewie podczas liturgii. Po Mszach Św. w Święto Bożego Miłosierdzia, przy wyjściu z kościoła będą zbierane Ofiary na pokrycie kosztów związanych z zakupem i instalacją tego systemu. Już teraz dziękujemy Parafianom za złożone Ofiary. Bóg zapłać!
• W przyszłą niedzielę, 8 kwietnia o 14:00, Msza Św. dla Dzieci Komunijnych i Ich Rodziców.

Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie złożone Ofiary, za przygotowanie dekoracji „Ciemnicy”, „Bożego Grobu”, kościoła oraz Liturgii Triduum Paschalnego, za zaangażowanie w uczestnictwo i przeżywanie Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego – Liturgie Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wigilii Paschalnej uwieńczonej Procesją Rezurekcyjną.
Wyrazy podziękowania składamy Siostrze Zakrystiance, Pani Organistce, Scholi, Służbie Liturgicznej Ołtarza – Ministrantom i Lektorom, Panu Adamowi, Orkiestrze i Wszystkim, dzięki Którym mogliśmy owocnie i pobożnie przeżyć ten Święty Czas. BÓG ZAPŁAĆ!

W Imieniu Mieszkańców Noclegowni przy ul. Dąbrowskiego wyrażamy PODZIĘKOWANIE OFIARODAWCOM, Którzy wsparli produktami spożywczymi funkcjonowanie tego Domu. Dziękujemy!

„Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono” – to jeszcze niepewny i zalękniony głos Marii Magdaleny. My wiemy, że ZMARTWYCHWSTAŁ i pragniemy być Jego ŚWIADKAMI. ALLELUJA!