Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

Odsłonięcie tabliczki honorującej śp. ks. Jerzego Brońkę

Od ponad stu lat Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu kształci i wychowuje kolejne pokolenia młodzieży. Od 1990 szkołę wspiera Towarzystwo Przyjaciół Liceum. Ważną działalnością tego stowarzyszenia jest podkreślanie tożsamości szkolnej społeczności, która budowana jest przez pamięć o Profesorach, Dobroczyńcach, Uczniach i Absolwentach. Z myślą o nich Towarzystwo Przyjaciół Liceum stworzyło 17 listopada 1990 roku na Cmentarzu Parafialnym w Oświęcimiu Ścianę Pamięci „Pro Memoria”. W czasie różnych uroczystości współorganizowanych przez Liceum i Towarzystwo odsłaniane są kolejne tabliczki z nazwiskami osób zasłużonych dla szkoły.

Tym razem społeczność Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu pragnie uczcić prawdziwego Przyjaciela Szkoły, wieloletniego proboszcza Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Oświęcimiu, śp. ks. Jerzego Brońkę, poprzez odsłonięcie tabliczki z jego nazwiskiem.

Społeczność szkoły serdecznie zaprasza wszystkich, którym bliski jest śp. ks. Jerzy Brońka, do udziału w uroczystości w piątek, 27.09.2019 o godz. 12.00 na Cmentarzu Parafialnym w Oświęcimiu.