Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

INFORMACJE DLA BIERZMOWANYCH – 21.05.2019r

TERMIN BIERZMOWANIA – 21 MAJA BR (WTOREK) o 17:00 !!! (od 16:30 – modlitewne czuwanie).

Sakramentu Bierzmowania udzieli Ksiądz Biskup Piotr Greger.

Świadkowie do Bierzmowania: uczniowie ze szkoły w Babicach zgłaszają „Świadków” u pani Katechetki Renaty Kozik; reszta Kandydatów zgłasza swoich „Świadków” w kancelarii parafialnej (zapisy wg listy)do końca kwietnia. 

Od Świadków do Bierzmowania wymagane jest Zaświadczenie z parafii zamieszkania, że mogą pełnić tę rolę. Powinny to być: osoby wierzące, praktykujące, po przyjętym S. Bierzmowania, jeśli są małżonkami to żyją w związkach sakramentalnych.

Imię Patrona – wybrać znanego Świętego, wiedzieć coś o Nim. Uczniowie ze szkoły w Babicach zgłaszają u pani Katechetki Renaty Kozik; reszta Kandydatów zgłasza w kancelarii parafialnej (zapisy wg listy)do końca kwietnia.    

Uzupełnić wszelkie braki ( nie zaliczone pytania katechizmowe – u Katechetów w Szkole lub u księży na parafii, braki zadań, usprawiedliwień, inne zaległości) do końca kwietnia.

Spotkanie dla Rodziców – 25 kwietnia (czwartek), po wieczornej Mszy Św. o 18:30 w kościele. Rodzice proszeni są o przyniesienie 30 zł (ofiara na Krzyżyki pamiątkowe, kwiaty i dekorację kościoła. W przypadku dwójki Dzieci – 20 zł od Osoby).

Opinia od Katechety, uczącego religii w szkole, wpisaną na INDEKSIE !!!

INDEKSY –  przynieść OBOWIĄZKOWO !!! na PIERWSZĄ PRÓBĘ, KTÓRA BĘDZIE 7 MAJA (WTOREK) BR. O 18:00 Msza Św., Nabożeństwo Majowe a po nim PRÓBA !!!

Zadbać o odpowiedni ubiór, wygląd – stosowny do religijnego charakteru Uroczystości.

TRIDUUM przed Bierzmowaniem: 18, 19 i 20 maja (sobota, niedziela i poniedziałek) udział w wieczornej Mszy Św. połączonej z Nabożeństwem Majowym. W poniedziałek o 16:00 Nabożeństwo Pokutne przygotowujące do Sakramenty Spowiedzi i Spowiedź Św. Kandydatów i Rodziny.

SAKRAMENTU BIERZMOWANIA NIE PRZYJMUJE SIĘ POD PRZYMUSEM. KTO MA TAKIE NASTAWIENIE (CZY TO ZE STRONY RODZINY LUB INNYCH OKOLICZNOŚCI) NIECH SIĘ ZASTANOWI I DOBROWOLNIE ODSTĄPI.