Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

Oaza – Ruch Światło-Życie

Nasza wspólnota działa przy parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Oświęcimiu. Spotykamy się w każdy piątek o godzinie 18 na Mszy Świętej a po Mszy w salce parafialnej. Kierując się metodami realizacji programu stworzonego przez założyciela ruchu ks. Franciszka Blachnickiego, tworzymy grupy formacyjne. Są to grupy 3-8 osobowe, gdzie każda realizuje inny program i inny stopień formacyjny. Po roku przygotowania mamy szanse na wyjazd na rekolekcje wakacyjne organizowane w naszej diecezji, które trwają 15 dni i są przygotowaniem do kolejnego stopnia. Dzięki nim pogłębiamy swoją relacje z Bogiem a także dostarczamy siłę i chęci całej wspólnocie do realizowania planu Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

Nasza wspólnota składa się z trzech grup formacyjnych, które są prowadzone przez animatorów. Nad całą wspólnotą opiekę sprawuję ks. Maciej Dąbrowski. Jako oaza angażujemy się w prowadzenie nabożeństw np. drogi krzyżowej, różańca itp.

W ciągu roku mamy wyjazdy na OM – czyli oazę modlitwy. Jest to weekendowy wyjazd, na którym całą wspólnotą się modlimy i spędzamy czas. Traktujemy to jako zacieśnienie więzi między nami. Wyjeżdżamy również na jednodniowe wycieczki, dzięki temu poznajemy nowe, ciekawe miejsca. Utrzymujemy łączność z innymi wspólnotami gdy spotykamy się na Dniach Wspólnoty lub wyjeżdżając na rekolekcje.

Będąc w Ruchu Światło-Życie staramy się wypełniać misje Ks. Blachnickiego, tzn. być świadomymi chrześcijanami, odnajdywać światło w Słowie Bożym a także świadczyć o Jezusie i podejmować posługę na rzecz Kościoła i świata.